Netflix zažil v roce 2020 boom! Zábava, vzdělávání i parťák do nepohody/karantény. Já sama nejsem úplný odborník na filmy a seriály, ale vím, kde se zeptat! Oslovila jsem Radku Hronovskou, lektorku španělštiny a milovnici španělských seriálů na Netflixu!

A tadááá, prvních pět máte před sebou! Až je budete mít za sebou, stačí napsat, pošleme další sérii.

Netflix & španělština

Netflix miluju! Netflix je ráj, ráj na zemi zalitý sluncem, ale co má navíc? Je to skvělá vzdělávací pomůcka, velký pomocník k tomu, jak si udržet španělštinu v ,,uchu“, jak si zdokonalit slovní zásobu a poznat něco nového z hispánské kultury. Originální znění, titulky často i v češtině a výběr pro všechny!

Vybrala jsem pro vás prvních 5 seriálů, které doporučuji shlédnout a dávám za ně ruku do ohně!


Tak pojďme na to!

1. Velvet

Prostředí 50. let v Madridu. Obchodní dům Galerías Velvet. Pohledný dědic módního impéria Alberto (Miguel Ángel Silvestre), chudá švadlenka Ana (Paula Echevarría), jejich rodiny a přátelé, nepřízeň osudu a jedná velká neverending love story. 4. série vás zavedou do říše módy plné intrik a životních zvratů. Tak směle do toho, kastilština skvělá, pro začátečníka jako když najdeš.

Hodnocení imdb: 8,1 z 10

2. The Barrier

Jeden z nejnovějších počinů Netflixu z prostředí dystopického Madridu s hlavním tématem pandemie virusu ala Covid-19. Vhodné pro začátečníky i pokročilé a jako bonus – místy zaznívájící argentinská španělština. Znáte rozdíly ve výslovnosti oproti té evropské?

Hodnocení imdb: 6,7 z 10

3. Monarca

Mexiko. Tequila. Rodinná krize. Korupce. Kartely. Ana María (Irene Azuela) se po 20 letech vrací z USA do Mexika. Jak dopadne její boj o vládu nad obří rodinnou firmou na výrobu tequily? 2. sérii spustil Neftlix minulý týden – tak dožeňte první. Tenhle seriál je takovou menší příručkou na vulgarismy v mexické španělštině, v mnohem lepší míře, než nabízí Narcos.

Hodnocení imdb: 8,0 z 10

4. Elite

Co všechno se může zvrtnout, když tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a střetnou se s bohatšími vrstevníky? Elite je srdcovka. 4 série nabité energií, nečekanými událostmi, LGBT friendly. Za mě velké plus celý soundtrack, který je dostupný třeba na Spotify

Hodnocení imdb: 7,6 z 10

5. The Mess You Leave Behind

Galicia. Déšť. Ponurá nálada a podezřelá smrt. Proč se nová učitelka začíná bát i o svůj život? Napínavé drama, trošku tajemna a trošku strachu. Za mě jeden z nejzábavnějších počinů, které jsem nedávno viděla. Směle do toho. Level španělštiny – pokročilý.

Hodnocení imdb: 6,8 z 10

Sledujete seriály ve španělštině? Jaký je váš oblíbený? �Pouštíte si titulky v češtině? Děláte si poznámky, když se setkáte s novými slovíčky a výrazy?


Radka Hronovská

Jmenuji se Radka Hronovská, jsem lektorka španělštiny na volné noze a pracuji v IT. Celý život jsou mojí vášní dvě věci – hudba a jazyky, hlavně španělština. Odmalička zpívám a stále děkuji za hudební sluch, díky němuž se mi cizí jazyky učí mnohem líp než bez něj. Ke španělštině jsem se dostala jako malá holčička na základní škole a byla to jízda jak na horské dráze. S rodiči jsme často jezdili na dovolené do Španělska, moje vášeň rostla a v prváku na bakaláři jsem se rozhodla, že odjedu na semestr studovat do Salamancy, kde se nachází jedna z nejstarších univerzit v Evropě. Slovo dalo slovo a už jsem byla v tom – začala jsem doučovat spolužáky, našla svoje první studenty, jezdila na Costa Bravu jako delegát, strávila měsíc na Mallorce jako au-pair, odjela na stáž do Barcelony, učila skoro dva roky pro jazykovky a na ZŠ na druhém stupni a teď nedávno jsem spustila nový projekt Španělština s Radůstkou. Více na https://www.facebook.com/spanelstinasradustkou.


Ivanin tip:

A jestli chcete víc pro svoji španělštinu! Neváhejte si přečíst další řádky!

Jak si vylepšit Netflix při studiu španělštiny? Tak trochu okradené titulky!

Subfiltr - trénování poslechu s Netflixem - od českého autora Martina Hassmana

Občas "hold" někde něco chybí! Ale POZOR je to pro studentovo dobro. Přečtěte si článek a vyzkoušejte! I my to budeme zkoušet, takže v této novince můžeme být všichni pokusní králíci.

Využijte Subfilter! Více se dočtete zde. Stačí kliknout!

Letní výzva 2021 Španělštiny do plavek

Rozhýbejte svou španělštinu do plavek za 21 dní!

Každý den nové překvapení, které vám odhalí kouzlo hispánského jazyka.
A posune vaši španělštinu o kus dál.

CHCI BÝT U TOHO!