Rádi si k pečení nebo balení dárků pouštíte vánoční filmy? Tak co to vzít letos hned 2 v 1 a obklopit se u toho španělštinou? Našla jsem pro vás pořádnou película navideña, ale tady něco, u čeho si můžete odfrnout a zasmát se.

A 1000 km de la Navidad

Tento film vás přenese do vánoční španělské vesničky Valverde, kde se vyrábí TURRONES a hlavní hrdina je tak trochu Grinch. Samozřejmě ani una historia de amor tam nechybí, takže vánoční film jak vyšitý!

el TURRÓN

Slyšeli jste o něm už? Když si představíme vánoční cukroví, tak ve Španělsku se sice nepeče, ale všude se prodává tradiční cukrovinka turrón - různé varianty něčeho jako je turecký med.

Na trailer se podívejte zde:

Smiley

Moc milá španělská minisérie odehrávající se v Barceloně. Zasmějete se u ní, španělštinu budete moct porovnat s katalánštinou a taky zahlédnete několik tradic spojených s vánočním obdobím. Hlavním tématem sice vůbec nejsou Vánoce, ale příběhy několika párů. Protagonisté jsou 2 velmi odlišní muži, které to k sobě táhne. V praxi tam uvidíte silvestrovskou tradici jezení 12 hroznů, ale taky katalánskou vánoční postavičku/polínko Tió de Nadal --> stojí za to si vygooglit a zjistit o tom víc.

Ricardo O'Farrill: Abrazo Navideño

A do třetice tip pro pokročilejší z vás, kteří by si chtěli vyzkoušet, jestli porozumí vtipům. Vánoční speciál stand-upu mexického komika Ricardo O'Farrill. V tomto vystoupení si dělá srandu z různých vánočních tradic. Vyzkoušejte, jestli rozesměje i vás!

¡Felices fiestas! 🎄

Veronika Čadová

Zná 1000 způsobů, jak použít tortillu a aspoň 3 z nich ti v kurzech prozradí. Sjíždí španělský Netflix i hispánskou hudbu, kterou se nebojí použít. Španělštinu vybrousila na akademické půdě i na ulicích Mexika a Kanárských ostrovů. Každého studenta rychle odnaučí se vymlouvat, proč to nejde, ale hlavně ví jak vytvořit bezpečné prostředí a nakazit tě dobrou náladou. Připravuje graficky pestré výukové materiály, ze kterých se učí jedna báseň, a vidí nové studijní aktivity, kam se jen podívá.

Nabídka zimních kurzů španělštiny

❄️ Konverzační kurzy - Zažij španělskou zimu

30 minut je vždy víc než nic!

Podvečerní konverzace pro všechny, kteří chtějí rozvázat svůj španělský jazyk.

 

Náš nejoblíbenější kurz na rozmluvení hned ve dvou variantách. Pro začátečníky od 17:30 - 18:00 a pro pokročilejší od 18:15 - 18:45.

 

Začínáme 16. ledna! 

  • 30 minut 
    2 lektorky
    2–4 studenti ve skupince
  • 8 konverzací
  • pravidelné konverzace v krátkých úsecích – efektivní forma pro rychlé zlepšení.
  • vždy v pondělí a ve středu

Zajímá tě, jestli ti někdo rozumí, když se teď zkusíš španělsky vymáčknout? O tom to přesně je, tady si chceme rozumět, říct co si myslíme a zareagovat na ostatní.

 

Konverzační kurzy jsou pro omezený počet účastníků a stojí 1960 Kč.

❄️ Konverzace pro začátečníky 

Pondělí a středa od 17:30 - 18:00 pro A1 - jen 8 míst

❄️ Konverzace pro pokročilejší 

Pondělí a středa od 18:15 - 18:45 pro A2 - B1 - už jen 6 míst 

Vykopni španělštinu do vyšší ligy

Už jste se nemohli dočkat dalších kurzů Probuď svoje hispánské já? Tomu rozumíme, 3 měsíční intenzivní kurzy ve kterých získáte závislost na španělštině a vypracujete si ji do skvělé formy, jsou prostě poklad. 

 

Vždyť už víš, že bez práce nejsou tortilly. Zapojíš nejen mozek, ale i ruce, pusu, uši a oči, aby ses španělštinu naučil vnímat jako celek. Ne jen jako poučky v ušmudlaným sešitě.

 

V lednu začnou hned 3 různé. Už víš, který je ten tvůj?


🥘  Probuď svoje hispánské já 2. - kurz, který ti dodá do léta odvahu, že už se ve Španělsku neztratíš

🕰️ Probuď svoje hispánské já - PASADOS - kurz, který tě naučí minulé časy

💭 Probuď svoje hispánské já - SUBJUNTIVO - kurz, díky kterému pochopíš, že subjuntivo je kámoš

Kurz s Ivčou a Vero je nabitý aktivitami, informacemi a zajímavými úkoly. Nejvíc ho ocení ti, kteří se rádi učí sami a tráví spoustu času vyhledáváním zdrojů a organizací svého studia. To všechno tady odpadá, takže cenný čas můžete věnovat rovnou učení a ne neustálému hledání a plánování. Množství úkolů bylo tak akorát: dá se splnit při studiu 30 minut denně nebo třeba během jedné volné soboty. Zároveň lze vynechat to, co už třeba umíte nebo Vás nebaví a věnovat se víc tomu, co potřebujete. Ivča a Vero hezky pracují s motivací a vytvářejí příjemné a inspirativní prostředí. Určitě jsem se s nimi neučila naposled.

Katka 

Do konce roku se slevou za 3960 Kč (od 1. 1. 2023 za 4260 Kč)

Probuď svoje hispánské já 2.

Tenhle kurz je pro tebe pokud se umíš představit a říct základní věci o sobě, ale zároveň na minulý čas se ještě necítíš. Perfektní kurz pro ty, co absolvovali podzimní 1.

 

Představ si, že vládneš 30 minutovou konverzaci s rodilými mluvčími, kde:
si první vybereš a objednáš na baru drink a dokonce se i zeptáš se, jaké mají tapas, představíš se a vyměníte si info o sobě, zodpovíš jejich zvídavé otázky o tvojí zemi
a ty se na oplátku zeptáš na to, jak to funguje u nich a co máš očekávat. Podrobnosti ZDE

🥘  Chci nabrat větší jistotu v 2! 🥘 

Probuď svoje hispánské já - PASADOS

Intenzivní tříměsíční kurz španělštiny, který tě zorientuje ve třech minulých časech/v pasados.

 

Po tomto kurzu budeš mít závislost na každotýdenním přísunu španělštiny a nad minulostmi budeš přemýšlet v konkrétních situacích a v kontextu tvého života, cest, knih, filmů a důležitých příběhů či historie.

 

Zaměříme se na 3 minulé časy (pretérito imperfecto, pretérito indefinido simple, pretérito perfecto) jejich formy, použití, kontrast. Podrobnosti ZDE

🕰️ Chci umět mluvit v minulosti 🕰️

Probuď svoje hispánské já - SUBJUNTIVO

Kurz španělštiny, díky kterému pochopíš, že subjuntivo je kámoš. 

 

Po tomto kurzu budeš

- mít vytvořený návyk jak a kdy se věnovat španělštině
- vědět co jsou ty divný tvary, který jsi do teď neznal a spoustu věcí se ti propojí
- nad subjuntivem přemýšlet v kontextu a konkrétních situacích
- se umět komplexněji vyjádřit
- vědět jak správně vyjádřit emoce, názory, nejistoty nebo přání
- moct někomu něco popřát v každé situaci

 

Zaměříme se na presente de subjuntivo -  jeho formy, použití, tipy a triky jak ho chápat (například hudba, která ti s tím hodně pomůže). Podrobnosti ZDE

💭 Chci pochopit subjuntivo jednou pro vždy 💭